Etusivu Staffi Amstaffi Yhdistys Alaosastot Pentuvälitys Jalostus ja terveys Kasvattajia Harrastukset Staffi-lehti Erikoisnäyttely 2017 Staffipäivä 2017 Linkit Jäsenille Tapahtuma-arkisto In English

Aikataulu

torstai 7.8.2014 Kirkkonummi

Aikataulukirje (PDF)

KEHÄ 1
KAISA METTERI-GOLD, Suomi
kehätoimitsijat: Anu Ahlroos-Lehmus ja Marjaana Lehtosaari
Staffordshirenbullterrieri pennut (19) ja veteraanit (10)
klo 9.45 staffiurokset pentuluokka 5-7kk (8)
staffiurokset pentuluokka 7-9kk (2)
staffinartut pentuluokka 5-7kk (6)
staffinartut pentuluokka 7-9kk (3)
ROP- ja VSP-PENTU
staffiurokset veteraaniluokka (4)
staffinartut veteraaniluokka (6)
ROP- ja VSP-VETERAANI
Amerikanstaffordshirenterrieri pennut (33) ja juniorinartut (16)
klo 11.45 amstaffiurokset pentuluokka 5-7kk (8)
amstaffiurokset pentuluokka 7-9kk (8)
amstaffinartut pentuluokka 5-7kk (9)
amstaffinartut pentuluokka 7-9kk (8)
ROP- ja VSP-PENTU
amstaffinartut junioriluokka (16)
KEHÄ 2
ANN GODDARD, Iso-Britannia
kehätoimitsijat: Paula Nyman ja Tiina Ultamo
Staffordshirenbullterrieri urokset (92)
klo 10.00 junioriluokka (22)
nuorten luokka (16)
klo 12.15 avoin luokka (29)
valioluokka (25)
PARAS UROS
ROP ja VSP
ROP-KASVATTAJA
KEHÄ 3
ARCHIE BRYDEN, Iso-Britannia
kehätoimitsijat: Salka Pellikka ja Nora Sommer
Staffordshirenbullterrieri nartut 106)
klo 9.30 junioriluokka (28)
nuorten luokka (17)
klo 12.30 avoin luokka (36)
valioluokka (25)
PARAS NARTTU
ROP-JÄLKELÄISRYHMÄ
KEHÄ 4
TAMMY PRICE, USA
kehätoimitsijat: Riitta Nenonen ja Satu Tuomi-Storm
Amerikanstaffordshirenterrieri urokset (49) ja nartut (51)
klo 9.30 urokset junioriluokka (13)
urokset nuorten luokka (5)
urokset avoin luokka (18)
klo 11.30 urokset käyttöluokka (1)
urokset valioluokka (8)
urokset veteraaniluokka (4)
PARAS UROS
klo 12.30 nartut nuorten luokka (9)
nartut avoin luokka (20)
nartut valioluokka (9)
nartut veteraaniluokka (13)
PARAS NARTTU
ROP- ja VSP-VETERAANI
ROP ja VSP
ROP-KASVATTAJA
ROP-JÄLKELÄISRYHMÄ

  
Loppukilpailut alkavat noin klo 17.00

BIS-pentu Kaisa Metteri-Gold
BIS-jälkeläisryhmä Ann Goddard
BIS-kasvattajaryhmä Archie Bryden
BIS-veteraani Ann Goddard
BEST IN SHOW Tammy Price